poniedziałek, 8 lutego 2016

W pracowni rzeźby.Sowa modelowana z gliny metodą ceramiczną powstała podczas wielu godzin pracy.Najpierw z wałeczków gliny budujemy formę podstawową. Jak widać będzie ona pusta w środku.Tak powstają wałki gliny, które bardzo starannie łączymy ze sobą. Forma musi być solidna.


Zamykamy formę podstawową i zaczynamy dodawać elementy wypukłe. Tutaj również musimy zwrócić szczególną uwagę na staranność aby dobrze złączyć glinę z gliną.


Oczywiście na końcu zajmujemy się opracowaniem faktury, jej zróżnicowaniem.


Tutaj będzie ogon, zamontujemy go na wczep.


 Gotowe sowy zostały wypalone i patynowane farbą akrylową na zasadzie przecierki. Następnie nałożyliśmy lakier wodny, akrylowy, który zabezpieczy farbę przed ścieraniem się.

A tak prezentuje się całą sowia rodzina;)
 Gdyby ktoś chciał wykonać takie prace z dzieckiem w domu to glinę można kupić w sklepie dla plastyków. Jeśli macie w pobliżu cegielnię to na pewno można poprosić o kawałek gliny. Pozdrawiam;)

7 komentarzy:

 1. Wow, świetne rzeczy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Sowa przepiękna! Chciałabym mieć dryg do takich rzeczy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne te sówki, winszuję. Gdybym miała taką zrobić pewnie wszyscy zastanawialiby się czy to ptak czy kot czy inny stworek hehe. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ROZKOSZNE SOWY!!! bardzo mi się podobają. Są extra.

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialne. Świetne te sówki. Dziekuje że zgłosiłaś je na Linkowe Party. Możesz zostawić swój projekt w marcowym Linkowym Party - niestety nie będzie on brany pod uwagę przy wyborze najlepszy projekt marca. Zachęcam do przygotowania kolejnego projektu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. jak wspaniale, że jest to tak pięknie udokumentowane- etapami, cały proces...wspaniała praca

  OdpowiedzUsuń